44 عکس از پروژه های کلاسی دانشجویان کارشناسی دانشگاه غیر انتفاعی فردوس مشهد از عصر شنبه 11 آبان تا عصر پنج شنبه 16 آبان 87 در نگارخانه سروش مشهد به نمایش در می آید. این عکس ها تمرین هایی برای خوب دیدن جزییات، روابط و تناسبات در قاب، سازمان دهی تجسمی عناصر در کادر، فضا سازی در عکس، و به طور کلی تلاش برای نزدیک شدن به "زبان تصویر" است. در زیر مروری خواهیم داشت بر چند عکس نمایشگاه:


sepehr_sahami.jpg

سپهر سهامی فرد

Shima.Soltani_.jpg

شیما سلطانی

alireza_abedini.jpg

علیرضا عابدینی

fateme_kheir_khah_.jpg

فاطمه خیر خواه

reihaneh_mohammadian.jpg


ریحانه محمدیان

samira_sokhandani.JPG

سمیرا سخندانی

maryam_ehsani.jpg

مریم احسانی

Golaleh_rayeesi.jpg

گلاله رییسی

rozita_safari_seddigh.jpg

رزیتا صفری صدیق

parva_farhang_rusta.jpg

عکس از: پروا فرهنگ روستا / 13 ساله / تهران


پنجمین جشنواره سراسری عکس کودک و نوجوان آبرنگ هم داوری شد و برگزیدگان از میان 1331 عکس از 273 کودک از 42 شهرستان شناخته شدند.

 

abrang_5__3_.jpg


abrang_5__2_.jpg


abrang_5__1_.jpg


abrang_5.jpg


abrang_5__4_.jpg

عکسهای داوری: امین ابراهیمی

 

عکس های کودکان فوق العاده اند، و عنوان ها فوق العاده تر. خوشا به حال ما که این عکس ها را داوری می کنیم و با تک تک شان روبرو می شویم. این روبرو شدن، حتما بخت بزرگی از این زندگی است.
مثلا وقتی به عکس بسیار ساده ای برمی خوری که نمای باز از چند کوه است، فکر می کنی که چرا کودک این چشم انداز را عکاسی کرده و چرا به جشنواره فرستاده است. پشت عکس را نگاه می کنی. عنوان عکس را نوشته است: " کوه هایی که شاید یه روزی خونه بشن!"

katayun_mottaghi.jpg

کوه هایی که شاید یه روزی خونه بشن/ کتایون متقی/ 11 ساله/ تبریز

یا پرتره ای از دختر بچه ای در پارک در یک فضا و نور معمولی که هیچ احساسی را برنمی تاباند، کودک عکاس ، عکس اش را این گونه نام گذاری کرده است: "زهرا نمی خواد دستاش تو عکس دیده بشن، آخه دست چپش از مچ قطع شده!"


katayun_mottaghi2.jpg

عکس از: کتایون متقی/ 11 ساله/ تبریز


دنیای کودکان ساده تر و شفاف نر از آن است که در تحلیل ها و چارچوب های ما آدم بزرگ ها بگنجد: آن ها زندگی را خیلی ساده می بینند. همان طور که هست. دقیقا همان طور که هست.


Mani_Heidari.jpg

آشپزخانه مامانی/ مانی حیدری / 9 ساله/ بندرعباس


نامه های کودکان اما بخش جذاب تری از جشنواره است. معمولا آن ها در نامه هایشان همان دغدغه های عکاسی شده شان را به زبانی سلیس بازگو می کنند، و می دانند که نامه یک وسیله ارتباط خصوصی است با ما، ورای جشنواره و خارج از داوری . آن ها با نامه هایشان گاهی حتی نقاشی هایشان را نیز می فرستند، و در این نامه ها از هر چیزی می توانند بگویند: حتی از میل به رقابت و برنده شدن.

اسامی برگزیدگان بخش مسابقه و برندگان نهایی

 

 

صفحه 171 از 173
صفحه قبلی |<< << < ... 170  [171]  172  ... > >> >>| صفحه بعدی