در میان عکس هایی که این روزها دیده ام، عکس خانم "رینا هلمگ " عکاس آلمانی نظرم را جلب کرد.
در این عکس علاوه بر فضاسازی بسیار خوب (و شخصی) که در تاریکخانه دیجیتال بر عکس چیره شده، نگاه شهودی عکاس به اشیا و طبیعت، جالب توجه است.
هم نشینی رنگ ها از نکات برجسته عکس است (بنگرید به هم نشینی فیروزه ای، زرد، سیاه در مقابل سفید). فرم بصری و ترکیب بندی عکس به هدایت چشم توسط خطوط و ایجاد پرسپکتیوی پویا انجامیده است. همچنین باید به درک خوب عکاس از موقعیتی ساده ، نور تلطیف (و پخش شده) در سرتاسر عکس به مدد هوایی ابری، و استفاده خوب و هوشمندانه عکاس  از این کیفیت در ایجاد دو تنالیته روشن و تاریک بر سطح و پشت  دو نیمکت ( به عنوان دو شخصیت عکس که گویی در خلوتی ناب با هم دیالوگ دارند ) اشاره کرد.
رینا هلمگ  متولد 1953 هامبورگ است و گرایش اش در عکاسی به ترتیب: طبیعت بیجان، گل ها، و پرتره است. او خود را یک رئالیست رویا پرداز می داند و عاشق نمایش آرامش و سکوت در جهان پرهیاهوی امروز است. او معتقد است کمی دیر وارد دنیای عکاسی شده است ( رینا هلمگ 5 سال است که عکاسی می کند) اما با این همه در پی کشف دنیای خود در عکاسی است!


rina.jpg

اولین اردوی عکاسی "جشنواره ملی عکس مشهد" جمعه 8 آذر 87 برگزار شد.
در این اردو 90 عکاس از شهرهای مشهد، تهران، اراک، کاشمر، قوچان و... به عکاسی از شهر مشهد با توجه به محورهای موضوعی جشنواره پرداختند.
این اردوی تخصصی در ساعت 30/7صبح  با سخن رانی " حسن سربخشیان " آغاز شد و سپس عکاسان تا ساعت 15 از معماری میدان راه آهن ، بافت سنتی بازار سرشور و کوه سنگی مشهد عکاسی کردند. تقارن داوری "بهمن جلالی" در مسابقه عکس کانون عکس انجمن سینمای جوانان مشهد با این اردو، نعمت حضور استاد را در جمع ما محقق ساخت.


orduye_akse_mashhad_3.jpg


orduye_akse_mashhad_2.jpg


orduye_akse_mashhad_4.jpg

orduye_akse_mashhad_5.jpg


orduye_akse_mashhad_.jpg

صفحه 166 از 171
صفحه قبلی |<< << < ... 165  [166]  167  ... > >> >>| صفحه بعدی