Cover_Etude_3.jpg

کتاب هشتمین جشنواره فیلم و عکس خراسان رضوی در 72 صفحه رنگی و سیاه وسفید، در قطع خشتی، توسط کانون هنرمندان خراسان منتشر شد.
در این کتاب می خوانیم:
فیلم کوتاه خوب، خودبسنده است / مهرداد اسکویی
مطالعه ادبیات بر پرده سینما / رضا حامدی خواه
هویت فرهنگی عکاس / مرتضی لطفی
موقعیت در سینما / رضا کمال علوی
جایگاه فیلم کوتاه / سمانه ترحمی
کورتس شلوس / حسن محمودی
چند درس درباره فیلم سازی / جیمز. او. بوریچ
و مقاله های دیگر.
در بخش دوم این کتاب 75 عکس پذیرفته شده در بخش مسابقه جشنواره در موضوعات خلاقه، مستند، طبیعت، شهرسازی ، تعلیم و تربیت به چاپ رسیده است. این جشنواره در شهرستان سبزوار برگزار شد.
طراح گرافیک کتاب "وحید عرفانیان" است.

وقتی عکس های واگنر را دیدم، هرگز به این فکر نکردم که این دریافت و شهود از پس یک ذهن 23 ساله عبور کرده باشد و بر صفحه سنسور نقش بسته باشد! پیر متفکری را پشت عکس ها میدیدم که مانفیست خاصی را دنبال می کند.


Wagner.jpg


عکس های واگنر، پیش از هر چیز از "عدم قطعیت"ی خبر می دهد که سال هاست فلسفه نیز در برخورد با جهان واقعی رو در روی آن است.
می توانیم به این سوال ها – که شاید هر روز ذهن مان را می پالاید – دوباره فکر کنیم: چیزی که می بینیم واقعیت است یا رویا؟ مرز میان خواب و بیداری ما کجاست؟ جایگاه توهم کجاست؟
عکس های ژاکوب واگنر از انتزاع و تخیل سرشاری برخوردارند که شاید ملهم از گرایش عکاس در سنین نوجوانی به نقاشی آبستره باشد. همه چیز در عکس های او در حال اضمحلال است: اما یک فروپاشی مقتدرانه و لذت بخش که گویی می رود تا دنیایی دیگر را بازسازی کند و در پی تکوین دنیای غیر قطعی خویش است. یک جور" شکوه بازسازی شده از دنیایی ویران.
هیاهوی عکس های عکاس از آشفتگی دنیای معاصر، چه قدر با همه تصاویر کلیشه ای که تا کنون از این موضوع  دیده ایم، متفاوت است.
واگنر تنها 23 سال عمر دارد. او خیلی زود استعداد هنری اش را کشف کرد( در سن 12 سالگی): با نقاشی کردن و دیوار نویسی، بعدها علاقه او به طور مشخص به سمت نقاشی انتزاعی گرایش پیدا کرد. عکس ها و دریافت های او در این آثار حاصل کنکاش 5 ساله او در دنیای عکاسی است. واگنر می گوید:" الهام من از چیزهای بسیار ساده ی زندگی است، از مسائل روزمره، از طبقه بندی های ظریفی که می توان از مسایل اطراف داشت،  چیزهای پیچیده ای که در روابط ساده اطراف ما هستند: همه این ها برای من منبع الهام اند."

Wagner_3.jpg

Wagner_4.jpg

Wagner_5.jpg

Wagner_6.jpg

Wagner_1.jpg

Wagner_2.jpg


صفحه 162 از 168
صفحه قبلی |<< << < ... 161  [162]  163  ... > >> >>| صفحه بعدی