تبریک به زهرا منصف
Untitled-1_1

برای من «زهرا منصف» تصویری شفاف از نسلی است که تنها در سایه ایستاده اما درخشش را جستجو می کند، نسلی که ارتباطش با عکاسی به مطالعه بند بند کتاب های عکاسی منتشره در کشورمان، خط کشیدن ذیل جملات مهم آن کتب، عکس دیدن بسیار، و دنبال کردن عکاسی در کنار شغل و پیشه ای که ارتباطی به عکاسی ندارد، گره خورده است، نسلی که به آدم ها و مناسباتشان علاقه مند است، در اتوبوس و مترو به آدم ها خیره می شود، آدم ها را در یک کلمه دوست دارد و به این جهت، دستاوردهای او از عکاسی، «معصومانه» است. 
من زهرا منصف را کمتر از انگشتان یک دست ملاقات کرده ام اما در همین دیدارهای اندک نیز به بی غل و غشی او در برخورد با عکاسی و تلاش خوبش پی برده ام. او یک روز در ایمیلی به من نوشت:« قبلا مشتاق تر و پر تلاش تر بودم، اما حالا فکر می‌کنم که همه چیز وارد یک چرخه‌ تکراری شده. فکر می‌کنم نمی‌توانم نقطه‌های نور را در مسیرم پیدا کنم». 
انتخاب عکس او توسط صفحه اینستاگرام به عنوان یکی از عکس های منتخب هفته، اتفاق مهم و انرژی بخشی است که در کوتاه ترین پیام ممکن، این مساله را به زهرا گوشزد می کند که معصومیت و تلاش او دیده شده است و راهش خالی از نور نیست. این موفقیت، دستاورد کمی نیست. و بی شک یکی از خوبی های اینستاگرام از بین بردن فاصله میان عکاسی آماتوری و حرفه ای است.