رخدادی که برای نخستین بار اتفاق افتاد
Untitled_1_weblog___ordoo


امسال و در جریان برگزاری پنجمین جشنواره ملی خانه دوست موفق شدیم یکی از اتفاقات مهمی را که سال ها به آرزویی دست نیافتنی بدل شده بود، اجرایی کنیم. این رخداد تاکنون در هیچ بستری اتفاق نیفتاده است و این برای نخستین بار است که عکاسان آزاد هنری و غیر خبری با تمامی تجهیزات حرفه ای به صحن های حرم مطهر امام رضا-ع- راه پیدا می کنند و مجوز عکاسی در اغلب صحن های حرم را در مهم ترین برهه زمانی آن دریافت می کنند.

این رخداد مهم هرگز اجرایی نمی شد مگر به دلایل ذیل:
یک/ استقبال، مشارکت و عملکرد عالی عکاسان ایران در چهار دوره گذشته جشنواره خانه دوست که منجر به تولید چهل و دو هزار عکس و انتشار چهار کتاب نفیس شد.
دو/ همت عالی موسسه آفرینش های هنری آستان قدس رضوی و آقای علی ثابت نیا مدیر عامل این موسسه.
سه/ همکاری کامل اداره کل روابط عمومی و امور رسانه ای آستان قدس رضوی

ابعاد گسترده و مهم این اتفاق، برای آنان که به محدودیت های عکاسی در ایران واقف اند، پوشیده نیست، امید که با تداوم این رخداد در سال های آینده موفق شویم مجوزهای دریافتی مان را برای تعداد بیشتری از عکاسان خانه دوست دریافت کنیم. با توجه به تعداد سهمیه مجوز دریافتی، امسال آن دسته از عزیزان غیر بومی را که در ادوار گذشته خانه دوست دارای بیشترین تعداد عکس برگزیده بودند، به این فرصت هنری دعوت کردیم. لازم به ذکر است این رخداد ارتباطی به اردوی کشوری شهریورماه جشنواره ندارد و آن اردو مطابق شرایط و قواعد خود پذیرای عکاسان سراسر ایران خواهد بود.