پنجمین جشنواره ملی عکس مشهد
C_245
عکس: محمدعلی رضایی/ مشهد/ راه یافته به بخش مستند

پنجمین جشنواره ملی عکس مشهد با معرفی برگزیدگان بخش های سه گانه خود به پله های پایانی مسیرش رسید و تنها مراسم اختتامیه و اهدای جوایز را در پیش دارد.
حالا و در این نقطه از راه دوست داشتم نکاتی را خارج از چارچوب های مالوف با شما مخاطبان این جشنواره در میان بگذارم.
شور و حالی که در این سال ها جشنواره مشهد در میان عکاسان مشهدی به راه انداخت براستی با هیچ واژه ای قابل وصف نیست. خیلی ها در ایجاد این شور، آن هم در میان ملال زندگی و مشکلات مالی همگانی این روزها، موثر بودند، سختی ها، مرارت ها و تنگناهای عجیبی را سپری کردیم که هیچ کسی درباره آن نمی داند و هیچ کجا نیز انعکاس نیافت. خیلی ها در این پنج سال از خودشان، از زندگی شان مایه گذاشتند که هیچ کسی چیزی درباره آن نشنید و هیچ کجا نیز گفته نشد. اگرچه در مقابل این ها، مدام با خرده گیری ها، غیض ها و غر زدن های عده ای – که دیگر امروز به رسم اجتناب ناپذیر جشنواره های ایرانی بدل شده – مواجه بودیم اما و اما در این میان لبخند ساده ای از هادی مظفری بمب انرژی بود برای من و حضور بی تکلف و همه جانبه سید مجتبی خاتمی. یا تلاش های بی وقفه  سعید مزینانی، حمید جسمی، الهه ابراهیمی، عماد انوشیروانی و مهدی کمیلی که به اعتقاد من بسی بیشتر از آن چه بر عهده شان بود انجام دادند و یک جاهایی تعریف کار و شغل و وظیفه اداری را کاملا دگرگون کردند.
خانواده جشنواره ما همین قدر کوچک است و البته همان قدر بزرگ!
همین قدر کوچک به خاطر اینکه تعداد همکاران من از انگشتان دست فراتر نمی روند و همان قدر بزرگ که طیف وسیعی از عکاسان سراسر ایران به این جشنواره وصل شدند و این اتصال، بدون تردید بر برکت های این جشنواره افزوده است.
هیات داوران دوره های مختلف این جشنواره با صمیمیت های مثال زدنی و مهر بی حدودشان تکیه گاه های مطمئنی برای ما بودند که مایلم این جا از آن ها تشکر کنم.
عکس های رسیده به دبیرخانه پنجمین جشنواره خیلی زیاد بودند، آن قدر که تا شب داوری، همه ما چند نفری مشغول کدگذاری آثار بودیم. با خیلی از این عکس ها زندگی کردیم و وقتی نامی گمنام را پشت بعضی از عکس ها دیدیم همه خستگی بی خوابی هایمان کنار رفت و یاد گرفتیم که به مشهد می شود طور دیگری نگاه کرد و غبطه خوردیم به نبوغ خیلی از شرکت کنندگان.
جشنواره اگر هیچ چیز حتی نداشته باشد همین که روزهایی انگشت شمار از عمر نمی دانم چند ساله مان را کنار هم گذراندیم، صبح زودتر بیدار شدیم و شب دیرتر خوابیدیم و در این روزهای تکرار نشدنی انگشت شمار فراموش کردیم که پدرمان مریض است، و مادرمان دلش گرفته است و فراموش کردیم که قسط های عقب افتاده مان را چگونه پرداخت کنیم ، به دنیایی می ارزد!

باقی چیزها به کنار
آفتاب و آینه و صدای با هم بودن ها: بیشتر و بیشتر باد.

C353
عکس: حمید سبحانی/ مشهد/ راه یافته به بخش مستند

C_146
عکس: مهناز جلالی فرد/ تربت حیدریه/ راه یافته به بخش مستند

C411
عکس: حسین کامشاد/ مشهد/ راه یافته به بخش مستند

C82
عکس: جاوید خدمتی/ اردبیل/ راه یافته به بخش مستند

C520
عکس: شکوفه بیاتی/ مشهد/ راه یافته به بخش آزاد

C299
عکس: سروش دستمالچیان/ مشهد/ راه یافته به بخش مستند


نمونه ای از بخش عکس نوشت

Nazanin_Tabatabaei_Yazdi__2_

عباس همان بلوز آبی ِ کمرنگ ِ  است، تا   اول راهنمایی درس خوانده، کناری اش  منصور  اصلا درس نخوانده و خداداد تا سیکل درس خوانده ، آن مرد هم هیچ  خودش  را نمیشناسد.
منصور به عباس وابسته است آخر عباس رئیسشان است ، اما خداداد به زنش وابسته است، او تازه داماد است ، آن  خرس نارنجی را هم امشب قرار است به " کلاله " بدهد ، " کلاله  " شمالی است ، 17 سال دارد و خداداد را دوست دارد. شهرداری چهارراهی  را که آن جا  بساطی شان بود، میدان کرده است و حالا قرار است این گوشه دنج  خرس های رنگی رنگی شان را پهن کنند، اما خداداد و کلاله ، عباس و منصور نمیدانند که  این دیوار های بلند هم تا چند روز دیگر خراب می شود ...مرد به هیچ کس وابسته نیست چون او حتی خودش را هم نمی شناسد، اما او خوب میداند که این کنج ِ دنج هم تا چند روز دیگر خراب می شود، مرد خیلی چیز های دیگر را هم میداند که  عباس و منصور و کلاله و خداداد نمیدانند ... و مرد همه چیز جز خودش را میداند.

عکس نوشت: متانت محبی/ مشهد/ راه یافته به بخش عکس نوشتمحمد ساغری [ ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ]

جشنواره عکس مشهد بهانه ای شد تا به مشهد نگاه جدیدی داشته باشیم.
امیدوارم این روند ادامه داشته باشه، هر چند کار سختیه!
خسته نباشید.


فرشته قاسم ابادی [ ۱۰ آبان ۱۳۹۱ ]

با سلام خدمت شما

من امسال ،سال اولی است که وارد جرگه ی عکاسان شدم و در جشنواره ها شرکت میکنم،حدود 4 ماهم هست که از تهران به مشهد نقل مکان کردم در همان روزهای ابتدایی ورودم به مشهد ،در اردوی شما شرکت کردم که برایم بسیار مفید بود و دیدم را به این شهر باز کرد ولی با همه تلاشم ،نشد ان چیزی که باید میشد،و خیلی دوست داشتم که اشکالات عکسهایم را میفهمیدم تا باعث پیشرفت کارهای بعدیم میشد،برایتان ارزوی سلامتی وتوفیق دارم.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: سلام. چه چیز باید می شده است که نشده است؟
اردو، جشنواره، کارگاه، کلاس: همگی فضاهایی برای "تجربه عکاسی" هستند. این "هدف" است نه چیز دیگر. از این فضای تجربه استفاده کنید


علیرضا قناد [ ۰۱ آبان ۱۳۹۱ ]

درود بی پایان بر شما و دوستان و همکاران شما.


سید منصور معصومی سنگتراشانی [ ۳۰ مهر ۱۳۹۱ ]

جشنواره ملی عکس مشهد از جشنواره های موفق کشور است که شاهد پنج دوره آن هستیم به همت شهرداری مشهد و با تلاش و کوشش به یاد ماندنی آقای کیارنگ علایی بر گزار شده است.
ایشان در کارنامه خود، جشنوارهای عکس آماتوری آبرنگ را دارد و تلاش چندین ساله ایشان باعث شده تا مشهد را به یکی از قطب های عکاسی هنری کشور تبدیل نماید که خیلی ها موفقیت خود را باید مدیون ایشان باشند.
اما آیا جشنواره ملی عکس مشهد به اهداف خود رسیده یا به آن نزدیک شده یا دیگران به اهداف خود رسیده اند یا خیر؟ جای بحث وتامل است!
همانطوریکه از نام جشنواره بر می آید "ملی عکس مشهد" در باره مشهد می باشد که در تمام دوره ها در مقررات شرکت به آن اشاره شده است عکسهائی قابل پذیرش برگزار کننده وهیات داوران خواهد بود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم به فضای شهری وبارگاه آقا علی بن موسی الرضا اشاره شده باشد .

که اکثرعکسها بامضمون امام رضا (ع) به جا ودرست انتخاب شده اند ودر تمام این عکسها نشانه ای از بارگاه وحرم و یا ارادت مردم به آقا دیده می شود که شاید آن عکسها در مشهد ویا کیلومتر ها دور تر از مشهد گرفته شده باشد می توان به عکس خوب دوست عزیزم آقای فرجوند فردا در دوره دوم ص 77که مقام اول را نیز کسب نوده اشاره نمود.

اما روی سخنم با عکسهایی است که در باره فضای شهری مشهد گرفته شده است در مقررات جشنواره اشاره شده عکسهائی مد نظر جشنواره است که درباره میادین کوچه ها بازار فرهنگ مشاغل معماری و....
که نشانه ای از مشهد در آن باشد.
اما متاسفانه در بسیاری از عکسهای برگزیده ومنتخب هیچ نشانه ای از مشهد وجود ندارد یعنی نمی توان ثابت کرد که آن عکسها در مشهد عکاسی شده اند یا جای دیگر ! چون هیچ نشانه یاعلامتی مثل تابلو کنار خیابان یا علامت تاکسی یا شهرداری ویا میدان وخیابان معروف و...در آن وجود ندارد !
برای نمونه نظر شما را به چند مورد جلب می نمایم دوره اول ص62ص64ص68ص72ص75ص108و....دوره دوم ص71ص72 ص73ص113ص120ص152ص153ص156 ص157ص164ص166ص172و.....دوره سوم ص57ص67ص82ص83ص84 ص85و....آیا به عکس با زاویه بسته چند پرنده ودرخت ویا یک پنجره ودرخت ویا یک کفش در ویترین در بک راند یک نفر درحال عبورویا چند نفر در کنار خیابان ایستاده ونشسته ویک نفر گل به دست که اخیرا عکس نوشتی در جشنواره پنجم نیز از آن انتخاب شده ! می توان اطلاق عکس ملی مشهد نمود ؟
آیا اگر این عکسها را از کتاب جدا کنیم ودر جائی دیگرنمایش دهیم می توان ثابت کرد که در مشهد عکاسی ودر باره ملی مشهد میباشد ؟آیا هزاران عکسی که توسط هیات داوران از دورمسابقه خارج شده اند نمی توانست جای این عکسها رابگیرد ؟یا اهداف برگزارکننده وزبانم لال! دبیر جشنواره چیز دیگری بود ؟
چون این عکس مال فلانی ....ویا مال عکاس مشهدی و یا اینکه این عکسها قبلا توسط فلانی تائیدو انتخاب شده باید در جشنواره باشد !
ویا این جشنواره ها باید نردبان ترقی فلان کسها باشد .پس هیت داوران که اکثر آنها از پایتخت وسر شناس می باشند وبعضا از استانهای دیگر انتخاب می شوند نظر شان چه می شود ؟یا ببخشید باید به همدیگر نان قرض داد !

به هر حال جشنواره ای که با چنین وچنان هزینه وچند اردو شهری –استانی وکشوری وعکاسان فعال کشور برگزار می شود می تواند بهتر از این بر گزار شود وبه تفکر وعکسهای آنها توجه بیشتری شود.

سید منصور معصومی سنگتراشانی
هنر آموخته دوره سوم فیلمسازی و عکاسی انجمن سینمای جوانان
برگزار کننده چهار نمایشگاه اختصاصی عکس
وشرکت در بیش از صد جشنواره ونمایشگاه داخلی وخارجی
وکارشناس حقوق
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: جناب آقای سید منصور معصومی سنگتراشانی.
سلام.
از اینکه جشنواره مشهد را شایسته نقد و تامل تان دانستید سپاس گزارم. ابهامات و نکاتی در نقدتان وجود دارد که جهت شفاف نمایی مساله، به اختصار خدمتتان توضیح می دهم:

پسوند ملی مربوط به "جشنواره " است نه "مشهد": این پسوند طیف شرکت کننده را در بر می گیرد که از تمامی شهرستان ها امکان شرکت در این جشنواره وجود دارد.

نه جشنواره مشهد و نه جشنواره های هم طراز با آن از جهت موضوعی - مثل جشنواره فیروزه تبریز، بوم برکت شیراز، بیرجند در قاب ایران - هیچ یک به دنبال نشانه های مستقیم دلالت بر شهر در داخل قاب نیستند. در این صورت علاوه بر افت فاحش عکس ها، چیزی به نام نگاه عکاسانه نیز باقی نخواهد ماند و عکاسان مجبور به پیدا کردن المان های مستقیمی که در آن اشاره ای واضح به مکان عکاسی - مشهد - شده باشد، خواهند افتاد .
مراد از یک جشنواره شهری: نمایش تمامی رویدادها، فضا، اتمسفر، فرهنگ، معماری، مردم، و فضای شهری است. در این جشنواره ها ، بنا بر اعتماد بر عکاس است: چرا که اغلب دوستان عزیز شرکت کننده، در ادوها حضور داشته اند. لذا این عکس ها قطعا در مشهد ثبت شده است مگر آن که خلاف آن بر ما ثابت شود. نگاهی به عکس های منتخب جشنواره فیروزه تبریز نیز گواه همین مساله است. آن جا نیز شرکت کنندگان و داوران در جستجوی تابلو و یا نشانه مستقیمی که ثابت کند این جا تبریز است نبوده اند و عکس ها نیز چنین چیزی را نشان نمی دهند. همان طور که آثار منتخب جشنواره بیرجند در قاب ایران، و بوم برکت که هر دوی این ها در این سال ها به شهر پرداخته اند، نیز هیچ یک بر مدار آن چه فرموده اید قرار ندارند.

قاعدتا این عکس ها از کتاب، یا از عنوان کلی "مشهد" جدا نمی شوند. شما خیلی از عکس های مستند دنیا را اگر از تایتل و یا استیتمنتش جدا کنید، گویای پیام خود نیستند. خیلی از پروژه های مگنوم را اگر از کتاب مگنوم جدا کنید اثری گنگ خواهند بود.

اما در مورد اهداف برگزار کننده: اهداف برگزار کننده مستند کردن مشهد در سال های متمادی و ضبط تغییرات آن برای مخاطبان سال های بعد این شهر است. خیلی از عکس ها با همان نماهای بسته ای که اشاره فرمودید، در پی نمایش شادابی ها و حال و هوای این شهرند و البته: انتخاب داوران هستند. ممکن است نظر من کاملا با انتخاب اینگونه عکس ها متضاد باشد. اما فکر می کنم شما که یک عکاس حرفه ای هستید و خودتان نیز در جشنواره مشهد مقام اول را کسب کرده اید حیطه وظایف دبیر را دقیقا نمی دانید. دبیر مسوول اجرای یک جشنواره است بر اساس سیاست های تعیین شده آن نه انتخاب عکس ها!! یا راضی نگه داشتن عکاسان ایران!

این سیاست ها به طور شفاف در آیین نامه نیز توضیح داده شده است. اما تصمیم نهایی بر انتخاب یا رد آثار فقط بر عهده داوران است.

نکته دیگر آن که: شما که حقوق خوانده اید خیلی بهتر از من می دانید که برای قضاوت کردن، باید اطلاعات جامع، دقیق و منطقی داشت. پیش داوری های شتابزده حسی منجر به نوعی افترا می شود که قطعا شایسته شما عکاس خوب و مرد شریف نیست.
نه عکاس مشهدی در این جشنواره سهمیه خاصی دارد، و نه "فلانی" و "بهمانی". نه کسی به کسی نان قرض می دهد، و نه جشنواره نردبان ترقی است.

در مورد هزینه جشنواره نیز نوشته اید که آن نیز برایم جالب توجه است. هزینه جشنواره مشهد یکی از پایین ترین هزینه های جشنواره های ایرانی است. اگر شما این جا خوب میزبانی شدید، دلیلش علاقه جشنواره به این نوع احترام و میزبانی است نه چنین و چنان هزینه!

تفکر عکاسان در عکس هایشان متجلی می شود نه در نام هایشان. گروه داوری به عکس ها توجه می کند نه نام ها.

با آرزوی بصیرت.


رضافتحی مقدم [ ۲۹ مهر ۱۳۹۱ ]

بی شک تاریخ وهنرعکاسی این مرزوبوم تاسالیان سال با نام و آثار کیارنگ علایی آمیخته خواهدماند.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: نفرمایید اینگونه آقای فتحی مقدم. من هم مثل شما در حال آموختن هستم و آن چه توانش را داشته باشم، انجام می دهم.


محمدرضا امتنانی [ ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام ، خسته نباشید ما نیز دورادور شاهد و ناظر تلاش و زحمات بیدریغ شما و سایر عزیزان هستیم . آرزوی توفیق هرچه بیشتر برای شما و همکاران صدیقتان دارم و امیدوارم همیشه و در همه حال از گزند حواشی غیر قابل پیش بینی در امان باشید هر چند که درایت و کاردانی شما و دوستان خوبتان بر هر مشکلی فائق خواهد آمد .
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: سپاس استاد عزیز


شادی شوریده [ ۲۸ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام آقای علایی نازنین
متاسفانه بخت با من یار نبود و امسال هر چه تلاش کردم که تا دقایق آخر هم که شده،عکسی به جشنواره برسانم نشد!
اما " اطمینان " دارم و داریم، که سختی ها، مرارت ها و تنگناهایی در مسیر جشنواره بوده، که به همت شما و همکاران انگشت شمارتان برطرف شده...هر چند که ما از نزدیک ندیدیم و انعکاس نیافت...

اشک ما رو که با نوشته بالا در آوردید!!!


سید حسن کشفی [ ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ]

مشهد تنها شهری است که تو کوچه خیابوناش احساس غربت نمیکنی .../ کیارنگ خان علایی ،درکنار هر جشنواره ای که نام شماست ،آرامش خوبی به من دست میده / دست همه دوستان را می فشارم /
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: ممنونم آقای کشفی عزیز. یاد جشنواره آبرنگ بخیر و عکس های شما در ادای دین به وستون، که هنوز کاملا خاطرم است.


سجاد انتظاری [ ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ]

در دوره های دوم وسوم جشنواره افتخار این را داشتم که به عنوان یک میهمان ناخوانده در کنار اساتید خودم شاهد جلسات انتخاب آثاربرگزیده باشم وچه بسیار برایم آموزنده وجذاب یود بیشتر ازصدها کلاس عکاسی و چه طاقت فرساامادلنشین برای بچه های دبیرخانه وداوران...
جناب علایی وسید عزیز خسته نباشید.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: جناب آقای انتظاری عزیز. بالشخصه وقتی رشد شما را در این سال ها می بینم بسیار خوشحال می شوم. تبریک برای شایستگی هایت.


صادق بندار [ ۲۵ مهر ۱۳۹۱ ]

خدا قوت و خسته نباشید
مخلصم


مریم [ ۲۴ مهر ۱۳۹۱ ]

جشنواره ی پنجم هم به پایان رسید اما هنوز که هنوز است آثار منتخب جشنواره چهارم بر روی وبسایت جشنواره قرار داده نشده است!
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: آثار منتخب جشنواره چهارم، هفت ماه است که در وبسایت عکاسی منتشر شده و اطلاع رسانی شده است خانم. این هم آدرس:
http://akkasee.com/sn/galleries/catId/467


فرامرز عامل بردبار [ ۲۴ مهر ۱۳۹۱ ]

بگذار هر چه به ناحق میگویند ! بگویند .... باران که ببارد از دست چتر هم کاری ساخته نیست همه شما عزیزان اتفاقی هستید که افتاده اید .کیارنگ عزیز به تو و تمامی همکارانت به سهم خود خسته نباشید و خدا قوت می گویم . مشهد همیشه مدیون تو و همکارانت خواهند ماند .این باور حقیر است
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: فرامرز عزیز. حقیقتا درس پس می دهم. خودت این را می دانی. وجود پر برکت ات برای همه مان مستدام باد.


فاطــمهانتـــظار [ ۲۴ مهر ۱۳۹۱ ]

درود بر دبیر محترم و دوست ارزشمندم کیارنگ علایی
و همه‌ی آنانی که سهمی در رسیدن تا پله‌ی پنجم جشنواره داشته‌اند.
با آرزوی تداوم این حرکت کم‌نظیر...


رضا رادپور [ ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ]

درود و خسته نباشید به تمام زحمت کشان جشنواره مشهد به خوبی میدانم چه قدر در این شهر برای برگزاری این جشنواره و ...... زحمت زیادی میکشید. حتمادوستان با من موافقند که مشهد عکاسی و جشنواره های آن را مدیون استاد علایی میباشد هر چند من باز هم کار پذیرفته شده ندارم ولی تلاشم را برای بهتر شدن دارم سپاس
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: آقای رادپور عزیز. حقیقتا اینگونه که می فرمایید نیست و من نیز بر چنین باوری نیستم. عکاسی مشهد مدیون شما عکاسان خوب و با انصافش است نه بنده حقیر. برقرار باشی.


ندا صیامی [ ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ]

استاد ممنون از تلاشهای لحظه به لحظه تون


آزاده هاظمی زاده [ ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ]

زحمات شما قابل قدردانی بوده و هست
همواره پیروز باشید و مانا


زینب عربی [ ۲۳ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام
درود بر شما و همکارانتان که با خستگی بیگانه اید.
بدون شک مشهد شهری است که دوستش داریم چرا که میزبانانی مهربان چون شما عزیزان دارد.
آفتاب و آینه و صدای با هم بودن ها: بیشتر و بیشتر باد...


امیر عبیداوی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام و دود
از نوشته های پر احساستان همیشه لذت می برم.....
خدات قوت به شما و همه دوستان زحمت کش جشنواره


آرزو صادقی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

درود
بعد از 1 روز کاری سخت ساعت 10 شب رسیدم خونه و:سایت عکاسی و نتایج زحمات و خوبی هایتان
از انرژیتان پر انرژی شدم
خدا قوت
پایدار باشید


علی زمانی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

کیارنگ جان امیدوارم خستگی از تنت بیرون رفته باشه ، با آرزوی سلامتی همیشگی برای تو دوست عزیزم


فرناز قندی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

استاد عزیز زحمات شما برای جشنواره وصف ناشدنی است!
هیچ واژه ای نمی تواند آنگونه که باید لایق تشکر از این تلاشها و خستگی ها باشد ...


مهدی عباسی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام.دورد وسپاس


پانته ٱ نقوی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

درود و خسته نباشید بی پایان به امید دیدار مجدد از مشهد و دوستان عزیزی چون شما.


محبت محبی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام. جایی نوشته بودم و اینجا نیز. حضور بخش نوشت در جشنواره عکس مشهد اتفاق خوشایندی است که به زعم من بیشتر به پیشینه حضور آقای علایی در عرصه های مختلف هنری از نویسندگی، فیلمسازی و عکاسی و..... باز می گردد آن هم در زمانه ای که همه علوم و همه هنرها با ترکیبات مختلف از یکدیگر بهره می گیرند و راه های جدید خلق می کنند برای رفتن و شدن. هیات انتخابی که با آثارشان زندگی ها کرده ایم در کنار حضور کیارنگ علایی، سبب خواهند شد که مجسمه های داوود بسیاری رخ بنمایند. پاینده باشید.


محمد سجاد عرفانی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

همین با هم بودن ها ست که سرشار از انرژی است.که خستگی هیچ وقت معنا پیدا نمی کند.
خرسندم از اینکه سهم کوچکی داشتم در یادگار گذاشتن از این شهر.
پایدار باشید و پاینده.


مختار حسین زاده [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و تشکر بابت زحماتتان...متاسفانه امسال اردوی جشنواره را در اخرین لحظات از دست دادم و به ناچار در تهران ماندم ...امیدوارم سال بعد بتوانم در فضای خوب جشنواره قرار بگیرم و سهم اندکی از این رویداد داشته باشم ...بخش عکس نوشت و نمونه انتخابی شما که در اینجا منتشر کرده اید بسیار زیبا و جالب بود ...بی صبرانه منتظر انتشار کتاب هستم تا بتوانم سایر عکس نوشت ها را هم بخوانم


احسان قنبری فرد [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

مشهد، برایم شهری متفاوت است.. دیاری که سه سال است کوی و برزنش را در چند روز زیبا میپیمایم و بهتر از هر کوی و برزن دیگر به دیدنی های کوچک و بزرگش، به آدم‌هایش و این همه شور و زندگی که در رگهایش جریان دارد نگاه میکنم.. مامنی زیبا و پر شور.. پر از عکس، پر از نور و پر از هر چه زیبایی که میتوان دید.. دوستانم را که می شمارم، میبینم بیشتر آنها در مشهدند یا در مشهد دیدم و شناختمشان، یا در مشهد با آنها راه رفته ام، گفته‌ام، شنیده‌ام و عکس گرفته‌ام..
فارغ از هر چه شنیده‌ایم از تلخ و شیرین، روزهایی از از هرسال زندگی من، وقف راه رفتن و عکاسی در مشهد است... این روزها و این خاطره‌ها را از مردان بلند همت مشهد، از مهر بی پایان رضایش، و از لطف خدایش، همیشگی و استوار می‌خواهم..


لیلا طاهری راد [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

درود بی پایان بر شما عزیزان

آقای علایی عزیز از اینکه لحظه به لحظه ما رو در جریان داوری قرار می دادید سپاسگزارم.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: خانم طاهری راد. از پذیرش اثر شما بسیار خوشحالم و واقعا تبریک می گم بهتون.


امیر مرادی راد [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام خسته نباشید میگم خدمت همه دست اندرکاران وهمچنین به همه داوران عزیزی که این تعداد عکس رو داوری کردند .


متانت محبی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

با سلامسپاس و سپاس و سپاس

از زحمت ، تلاش ، لطف ، استادی و و و و و .... شما بزرگان و اساتید محترم که به ما حس بودن و انگیزه میدهد ...
تا باشیم ..
ببینیم ...
بنویسیم و ثبت شویم جایی حوالی ِ این دنیای رنگ رنگ ...

برقرار و برمدار باشیـــــــد ....
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: متانت عزیز. به غیر از کلمه "استادی" که در کامنتت نوشته ای مابقی واژه هایت بسیار انرژی بخش است. درود که این قدر زیبا نگاه می کنی.


علیرضا حسینی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام ، خداقوت
استوار باشید همیشه


سعیدگلی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

درود وسپاس


سید جلال الدین برادران حسینی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

درود ... و خدا قوت به شما و همه دوستان برای زحمات شبانه روزی تان...


گوهر گلچین [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

خسته نباشید . ممنون از شما و دوستان تان برای همه ی تلاش های تان . . برقرار باشید . .


روح اله بلوچی [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

واقعا خسته نباشین
با ارزوی دیدارهای بعدی


صادق عسکری [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

هیچ چیز جشنواره پنجم به اندازه دیدن نام‌های جدید خوشحالم نکرد و این مرهون زحمت های بی‌دریغ توست که امروز جوان ها و نوجوان های نسل پنجم مشهد اینگونه مشتاقانه از ویزور دوربین به دنبال یافتن دنیاهایشان هستند. ممنون به خاطر شکستن انحصارها....
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: صادق عزیز: دوست ژرف اندیش. حضورت در مشهد - با آن دانش وسیعی که نسبت به سینما و هنر داری - مایه دلگرمی است، حتی اگر بسیار دور باشی. ممنون از لطف همیشه ات.


علی رضا ریاحی فر [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام و درود بر شما خسته نباشید از تلاش بی وقفه


شادی آفرین آرش [ ۲۲ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام دوست بزرگوار


راستش امروز قبل از اعلام نتایج و قبل از اینکه اصلا بدانم امروز می خواهد این نتایج اعلام شود از متانت محبی این مسیج را داشتم :


"رااستی سلام؛من دیشب خوابتون را دیدم باز؛اومدید اتاقم چیزی رابهم دادیدکه نمیدونم چی بودش و خیلی خوشحال شدم؛دست دادیم و رفتید یادمه خیلی خوشحااال شدم از اون بسته:) "

وقتی این مسیج را دیدم به او جواب دادم :


" پس حتما عکس نوشت مشهد مقام میاری ... من اینجوری تعبیر کردم برات :)))) "


نمی دونم متانت خوب من عکس نوشت مقام آورده یا نه ... اما از دیدن نامش میان پذیرفته شدگان عکس نوشت بی نهایت خوشحال و ذوق زده شدم و اینجا هم که شما عکس نوشتی از او را انتخاب کردید ، بیشتر ...


حالا هرچند کوتاه و کوچک اتفاق خوشآیندی بود گفتم تعریف کردن اش ، شاید خالی از لطف نباشد ...


پاینده باشید و پر انرژی ...
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: سلام خانم آرش عزیز.
ممنونم از اینکه این خاطره شخصی را با ما در میان گذاشتی. احساس خیلی خوبی داد. در مورد متانت حقیقت این است که من از مطالعه عکس نوشت هایش به وجد آمدم و احساس کردم متانت از یک نبوغ در نوشتن برخوردار است. دوست داشتم این نبوغ را به بقیه نیز نشان بدهم که چطور دختر کم سن و سالی مثل متانت، اینجنین بر کلمات و روایت و کاراکترسازی مسلط است.
این بود که عکس نوشت متانت را اینجا منتشر کردم و این انتشار ارتباطی به رای داوران و... ندارد.


امیر عنایتی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

استاد عزیزم .
چه عکسهایم انتخاب میشد و چه نمیشد باز هم در این صفحه برایتان می نوشتم که همیشه حمایتتان میکنم .....
موفق باشید ........
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: ضمن تبریک به شما برای عکس های خوبتان، حمایت برای چه قربان؟!


حمید سبحانی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

استاد علایی نازنین

شور بود وعشق و همچنان شور است و عشق و شعوری بی نهایت که شما و دوستانتان
در هدایت و برگزاری چنین بزرگ اتفاقی به خرج می دهید.

قابل وصف نیست همینقدر که این جشنواره یکی از انگیز ه های بیشتر تلاش کردن برای من است ، بس است برایم.

و خوشحالم امسال سهم بیشتری در قابهای پنجم دارم

سپاسگزارم و سایه تان مستدام...

پ.ن : امیدوارم سهم من از کتاب "حتی وقتی نمی دانیم" محفوظ باشد :)
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: حمید عزیز. عکس های بسیار خوبت موجب رشد و غرور جشنواره مشهد است و از این بابت ما از تو باید ممنون باشیم.


محسن خیرخواه [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام و دست مریزاد به کیارنگ عزیز و همه عزیزانی که سختی های این جشنواره را به دوش کشیده اند.
به یقین ارزش این زحمات در آینده صد چندان نمایان خواهد شد..ممنون از شما.. پاینده باشید.


مصطفی ساغری [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

امیدوارم موجی که این جشنواره در عکاسی مشهد و عکاسی از مشهد ایجاد کرد حتی در صورت توقف جشنواره متوقف نشود ...
خسته نباشید.


محمدباقر عسکرپور [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

تبریک ، بابتِ موفقیتِ پنجمین جشنواره.

سلام بر کیارنگِ بسیارعزیزمان ، و دیگر دوستان ِ عزیز.


با احترام


امید سریری [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

خدا قوت، واقعا خسته نباشید، با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما عزیزان


فریور شهامت پور [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

واقعا خسته نباشید.میدونم که چقدر سختی کشیدین توی چند روز گذشته. بهتون تبریک میگم و امیدوارم که این جشنواره تداوم داشته باشه. من هم فکر میکردم عکس نوشتم پذیرفته میشه ولی حالا با خوندن عکس نوشت خانم محبی،فهمیدم که خیلی مبتدی هستم و برای جشنواره بعدی باید بیشتر تلاش کنم.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: سپاس از درک عمیق تان و مهم تر: ظرفیت بالا و انصافتان. خیلی ها باید این روحیه را از شما بیاموزند.


حسام الدین جدی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

سلام.. متشکر از زحماتی که کشیدید.

حضور داشتن در این جمع اصل بود... که حاصل شد ...

ممنونم کیارنگ علائی عزیز
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: حسام عزیز. کمک های فراوان تو به برگزاری چهارمین جشنواره از یاد من نمی رود. شرمسارت شدیم که آثارت در جشنواره پنجم مورد پذیرش هیات محترم داوران قرار نـگرفت.


مهدی کمیلی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

سراپا شرمنده ام کردید استاد عزیز. امیدوارم همانی باشم که تصور می کنید.
امیدوارم روزی نرسد که روزگار چهره ام را تغییر بدهد.
بشوم مثل کسانی که جشنواره رو نردبان ترقی خودشان کردند.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: رسم روزگار است مهدی جان. تو سعی کن اصالت خودت را گم نکنی!


فرزانه قیاسی نوعی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

ممنون کیارنگ عزیز

بسیار استفاده بردم


آزاد باشی و پر امید


جاوید خدمتی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

خداقوت می گم .
بویژه به آقا کیارنک و سید مجتبی عزیز .
تلاشهای بی پایان شما به ما انگیزه مضاعف می دهد.
--------------------------------------------------------------------------------------------- پاسخ: جاوید عزیز برای کارهای شاهکارت سپاس. قطعا به ارتقای این جشنواره کمک شایانی کرده ای.


روشن [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

زنده باشی کیارنگ عزیز
این نوشته ات عطر پاییزی داشت
امید که رنگ زندگی ات همچنان سرشار باشد


عقیقی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

میدونم که رنجای زیادی کشیدین که جشنواره رو از آب و گل دربیارین و معمولا کسی هم توی مشهد قدر شناس زحمات نیست. بیشتر زیر آب می زنند به جای اینکه قدر آدما رو بدونن.
تبریک می گم به همه. خیلی دوست داشتم کارای من هم پذیرفته می شد ولی همین که من هم هفت ماه توی رقابت بودم کلی بهم حس خوب داد.


مریم احمدزاده [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

با اینکه همه کارام رو رد کردین، ولی وقتی این عکسا رو دیدم واقعا گفتم بی انصافیه که قدر زحمتای شما رو ندونم. عکس نوشت فوق العاده قشنگی بود. من قبل از این فکر می کردم عکس نوشتم جایزه می گیرد. ولی الان اگه خودمم داور بودم نسبت به این عکس نوشتی که منتشر کردید به کار خودم رای نمی دادم. موفق بمونید


آزاده حایری [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

کارهای دسته جمعی همیشه خاطرات خوشی رو به جای میگذارن
با اینکه سختیها و مشکلات زیادی رو به همراه دارن
برای همه گروه کوچکتون آرزوی موفقیتهای پی در پی میکنم
امیدوارم این جشنواره همیشه و تا ابد ادامه پیدا کنه و ما هم همچنان از برکاتش بهره مند بشیم
خسته نباشید میگم به همه شما عزیزان :)


اسحاق آقایی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

درود بی پایان


رضا موسوی [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

پایدار و پاینده باشی کیارنگ عزیز


امید سریری [ ۲۱ مهر ۱۳۹۱ ]

خدا قوت، همگی خسته نباشید، با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما عزیزان.


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.