آخرین خبر : پس از جشنواره هشتم آبرنگ

jashnvareye_8om_abrang.jpg

1/ پس از بررسی آماری عکس های رسیده به جشنواره هشتم آمار ذیل به دست آمد که می تواند برای مخاطبان جشنواره جذاب باشد:
41% عکس های رسیده در اندازه 40 * 30 سانتی متر ارسال شده بودند.
53% عکس ها در اندازه ی پیشنهادی در فراخوان ( 18 * 13 سانتی متر) چاپ و ارسال شده بودند.
4% عکس ها در اندازه کوچکتر از 18 * 13 و 2% آثار به رغم تاکید بر عدم ارسال پرینت، به صورت پرینت رنگی و سیاه و سفید ارسال شده بودند.
از میان عکس های ارسالی به بخش آزاد، 57% عکاسان کاغذ  Fuji را برای چاپ عکس هایشان انتخاب کرده بودند، و آمار ذیل نیز نشان گر میزان انتخاب کاغذهای دیگر برای چاپ است:
24% کاغذ Kodak
9%  کاغذ Konica 
4%  کاغذ Oriental
3%  کاغذ Mitsubishi
3%  کاغذهای دیگر.

Cover_abrang_8.jpg


2/ کتاب جشنواره در 108صفحه خشتی، با جلد سخت و شمارگان 1500 نسخه، و با قیمت 10000 تومان منتشر شد. این کتاب برای تمامی شرکت کنندگان (اعم از پذیرفته شده و نشده ) ارسال شد، و بر اساس زمان بندی ارسال مرسولات سفارشی باید تا پایان این ماه به دست تمامی عکاسان شرکت کننده برسد، مگر آن که نشانی شرکت کننده برای تحویل پستی کامل نباشد.
3/ کوشیدیم مشکلات (شدید) مالی جشنواره هشتم (و سال 87)، گربیان مان را نگیرد (یا کمتر بگیرد) و از کیفیت جشنواره و وجه آموزشی آن نکاهیم. با آن که همه چیز را خوب می دانید، اما بار دیگر یادآوری می کنم این جشنواره تا امروز مستقل بوده است و توسط یک لابراتوار حمایت شده است. بودجه ی آن کفاف خیلی کارها را نمی دهد، وگرنه چه چیز فرح بخش تر از دعوت از همه ی عکاسان بخش مسابقه برای کارگاه ها، نمایشگاه و مراسم پایانی؟
4/ بیست و چهارمین شماره ی فصلنامه آبرنگ به رغم آماده بودن تمامی مطالب و صفحه آرایی کامل، به دلیل مشکلات ذکر شده در بند 3 منتشر نمی شود و امیدواریم به زودی بتوانیم روند انتشار فصلنامه را ادامه دهیم.
5/ از پیام های متعدد و بی شمار دوستان عکاس از سراسر ایران و لطف و محبتی که نسبت به جشنواره دارند، بسیار سپاس گزاریم و از این که امکان پاسخ به همه ی آن ها نیست پوزش می طلبیم.
 هر که ما را یار بود، ایزد مر او را یار باد / هر که ما را خوار کرد، از عشق برخوردار باد

عباس علیزاده [ ۱۶ آبان ۱۳۸۷ ]

سلام جناب علایی. خیلی خیلی تشکر می کنم از اینکه کتاب جشنواره رو برای من ارسال کردید. کتاب بسیار زیبا و ارزشمندی است و ارزشمندتر عملکرد شما در برگزاری جشنواره آبرنگ است. الگویی برای جوانان.


محمد همایونی [ ۲۶ مهر ۱۳۸۷ ]

با سلام و خسته نباشید
دست مریزاد، مخصوصا اینكه اعلام كرده اید كتاب جشنواره را برای همه ی شركت كنندگان ارسال می كنید؛ شرمنده مون می كنید، آخه از ما كه عكسی پذیرفته نشد.
بسیار ممنون و سپاسگذار.


شهرام صاحب الزمانی [ ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ]

سلام ...آمار جالبی بود ... خیلی خوشحالم كه شما عمدتا" علمی و فنی برخورد می كنید ...
تصورش را بكنید درك حسی قوی و برخورد علمی و فنی ... تركیب فوق العاده است ...چنانچه شبانه روز ازتان تشكر شود هنوز هم كم است ... مجموع ارزش كار ها فراتر از اینهاست ... ایام به كام
شاداب باشی دوست خوبم


sahar hekmat [ ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ]

بابت ارسال کتاب جشنواره ممنونم
موفق باشید


بقایی [ ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ]

اهل معنی بسخن بلبل بستان خودند
به نظر آینه دار دل حیران خودند

از خدا رنج خود و راحت مردم طلبند
مرهم زخم کسان داغ نمایان خودند


کوروش رنجبر [ ۲۴ مهر ۱۳۸۷ ]

ممنون از خبر و زحمتی که می کشید.با نگاهی به آماری که دادید می توان به دقت و هوش شما پی برد و دیگر این که چه قدر برای عکاسان مهم است که روی چه کاغذی کارشان چاپ شود و چه قدر ساز خودشان را می زنند.البته این کار بسته به امکانات دوستان هم دارد که در کجا زندگی می کنند و دیگر مشکلاتی که همه عکاسان به نحوی با آن درگیر هستند.راستش فکر می کنم که شرکت در جشنواره هم آداب خودش را دارد که خیلی ها نمی دانند و باید یاد بگیریم.درست نیست که فقط ذوق شرکت در مسابقه و جشنواره داشته باشیم.ولی همین که با این همه دشواری شما همت کرده اید و این مسابقه را راه انداخته اید جای خوشحالی است و باید از شما و دوستانتان تشکر کرد.شاد و پیروز باشید.


Yasin [ ۲۴ مهر ۱۳۸۷ ]

خانه‌ی نو مبارک.
خانه‌نویی‌ام دعایی است که بی‌شک زمزمه‌ی تو نیز هست:
"خدایا! خوب می‌دانی انرژی‌های بسیار در جهانِ دراندردشتت رها کرده‌ایم. اگر قانونِ بقای انرژی‌ات درست است و اگر راست است این که انرژی هرگز-هیچ‌وقت-به‌هیچ‌وجه از بین نمی‌رود و فقط از صورتی به صورتی دیگر تبدیل می‌شود، پس انرژی‌هایمان را به ما برگردان. خوب می‌دانی که فربه کرده‌ایم همه را و خود سخت نزاریم... برحمتک یا ارحم الراحمین"


محسن ب. [ ۲۴ مهر ۱۳۸۷ ]

سلام
ممنون بابت ارسال كتاب جشنواره و ممنون بابت انجام دادن این كار با ارزش با این همه مشكلات. امیدوارم روزی را كه منتظرش هستیم فرا رسد و سنگینی مشكلات برای شما كمتر...
بهترین آرزوها


:
:
:
:
:
اگر تصویر نمایش داده نشده است و یا خوانا نیست، لطفا بر روی آن کلیک کنید تا عبارت جدیدی نمایش داده شود.